Styremøte 15. august 2011

Tilstede: Alf Edvard Masternes, Beate Jensvoll, Adrian Pedersen, Frank R. Larsen, Anita Egge

Sak 1: SNN – Gyldne Tider

Isberget har blitt forespurt om å delta med frivillig arbeid i forbindelse med Sparebanken Nord-Norges jubileumskonsert i Tromsø 9. september. Døgnvill-apparatet er leid inn for å drifte arrangementet, og vi vil delta på området artisttransport. Alf tar ansvaret for organiseringen av dette, da han har god erfaring fra dette i forbindelse med frivillig arbeid med Døgnvillfestivalen. Han oppretter også arrangement på facebook for å få deltakere blant supporterklubbens medlemmer. Isberget vil få en sum i klubbkassa for dette arbeidet.

Sak 2: Isberget og andre organisasjoner

a) Noen av våre medlemmer har uttrykt bekymring om medlemmers evt deltakelse i MC-klubber som mistenkes å holde på med lovstridige aktiviteter. Styret påpeker at klubbens medlemmer må forholde seg til Norges lover (jmf vedtektene §5.1c). Medlemmer som er aktive i lovlige MC-klubber, som driver lovlige aktiviteter, bryter ikke ISKs vedtekter.
b) Noen av våre medlemmer han ytret ønske om at Isberget skal komme med en uttalese om at vi erklærer Norwegian Defence League og English Defence League uønsket hos oss, slik som Klanen har gjort etter terrorangrepet i Oslo og på Utøya 22. juli. Isberget skal ikke ha medlemmer som står tilsluttet eller representerer en organisasjon som har nazistiske, fascistiske eller rasistiske holdninger (som NDL/EDL), og dette kommer klart frem av ISKs vedtekter (§ 3.2). Siden Isberget allerede har tatt klar avstand fra slike organisasjoner, mener vi at det kan få større utbytte av å støtte en organisasjon som MOT. Om dette blir aktuelt, vil det komme som en sak for årsmøtet.
c) Tidligere har Isberget hatt kontakt med organisasjonen Think Mental Fashion om et mulig samarbeid, og saken ble nå tatt opp på ny. Styret vil gjerne støtte dem, men ser ikke helt hvor koblingen til oss som supporterklubb ligger, og hva vi kan få ut av et samarbeid. Et samarbeid vil kunne føre til en profilendring av klubben, og vil derfor måtte avgjøres av årsmøtet. Styret ser likevel at ISK kan få positivt utbytte av tydliggjøring av klubbensholdninger, som også vil være en del av om vi skal støtte MOT.

Sak 3: NSA

NSA har etterlyst kontigent fra Isberget. Beate sjekker med Jørgen S. om det er betalt. Isberget har heller ikke sendt krav om refusjon av utgifter ifm NSA-seminaret i februar. Vi må få tilsendt refusjonsskjema fra NSA for å få gjort dette. Anita tar tak i dette.

Sak 4: Styrets oppgaver

Styret har fordelt faste oppgaver seg i mellom. Ved fravær må disse oppgavene delegeres, og den som har ansvaret for oppgaven i utgangspunktet, må sørge for å skaffe erstatter til dette gjøremålet mens vedkommende er fraværende/utilgjengelig.
Delegering av oppgaver ved fravær fungerer på flere av oppgavene styret o.a. har, men vi må bli flinkere der. Det er mange oppgaver som virker små, men som blir ganske synlige om de ikke er gjort.
Vi etterlyser også mer hjelp fra våre medlemmer til ulike oppgaver/ansvarsområder.

Sak 6: Eventuelt

a) TIL-seilet vi hadde på Fun Pub er borte. Noen som vet hvor det er?
b) Nord-Norge United er en fotballblogg, og ønsker link til sin side på isberget.no. Det kan de få om de lager et innlegg med informasjon om siden som kan postes på isberget.no.
c) Medvinden. Supporterklubben for medvindssupportere. Det ryktes at klubben ble startet med hensikt å provosere Isberget. Det er viktig at vi ikke lar oss provosere av dem. Det har den siste tiden vært lite hyggelig kommunikasjon mellom medlemmer av de ulike supporterklubbene, og styret vil bruke god tid før det kommer med et tilsvar på enkelte henvendelser.
d) Organisasjonen MOT kom opp flere ganger under styremøtet, og Frank sjekker om dette er en organisasjon det kan være aktuelt å samarbeide med.
e) På siden til North Energy kan man søke støtte til ulike formål. Alf sendte tidliger i vei en søknad om støtte til borteturer i EL. Dette er av åpenbare grunner ikke aktuelt lenger, og vi har heller ikke fått svar fra NE. Vi avventer litt før vi evt søker om støtte til noe annet.
f) Alf har ordnet to Døgnvillpass som vi kan bruke som premie i konkurranse på isberget.no. Frank og Anita ordner konkurransen.
g) TILs supportere opplevde å stå uholdbart lenge i billettkø på Åråsen før/under LSK-TIL. Alf mener det er TIL sin oppgave å ta kontakt med andre klubber ang billettkø, og ISK sør må huske å nevne problematikken på sikkerhetsmøter før kamp der dette er aktuelt. Isbergetsdelegater på neste års NSA-seminar bør også nevne problemet.

Kjøp sesongkort for 2012 her!

Tippeligaen 2011

#KlubbK­­­±P
1Molde30+1658
2Tromsø30+2253
3Rosenborg30+2549
4Brann30 +248
5Odd30 048
6Haugesund30+1247
7Vålerenga30 +947
8Strømsgodset30 +145
9Aalesund30 -243
10Stabæk30 -639
11Viking30 -737
12Fredrikstad30 -336
13Lillestrøm30 -634
14Sogndal30 -734
15Start30-2226
16Sarpsborg 0830-3421

Isbergetlupen 2011

#KlubbPoeng
1Vålerenga46
2Rosenborg45
3Tromsø42
4Molde40
5Aalesund38
6Haugesund38
7Stabæk37
8Start36
9Strømsgodset35
10Viking35
11Lillestrøm35
12Fredrikstad34
13Odd Grenland34
14Sogndal27
15Brann27
16Sarpsborg 0824
© 2010 Isberget Supporterklubb | Admin login