Kamprapport

Kamprapport: Svak innsats på Ullevaal - tapte 2-0

11.juli 2011 - 03:33 Lars Jørgen Grønli

VIF - TIL 2-0

Gutan leverte en heller laber forestilling i hovedstaden søndag kveld. Dermed ble det ingen tabelltopp igjen. Men fortsatt har serieleder Molde en kamp mere spilt enn oss. Du leser Isbergets kamprapport, med spillerbørs.



Isberget/Isberget Sør var selvsagt godt representert på Ullevaal søndag. Men det endte med et surt tap.

Tekst og foto: Lars Jørgen Grønli.


Utsatt kamp i  tippeligaen, søndag 10. juli, Ullevaal stadion, Oslo

 

Vålerenga - TIL 2-0
Mål: Håvard Nielsen (42), Bojan Zajic (79). Dommer: Tommy Skjerven, elendig dømming! Gult kort TIL: Kara. Gult VIF: Fellah og Strandberg. Tilskuere: 12 107.


 

Tullevaal...

Det meste var dårlig eller elendig på Ullevaal søndag kveld. Gutan virket slappe og langt fra så topp konsentrerte som man bør forvente. Begge de to lettkjøpte scoringene engen fikk kom etter rot og tøys i våre bakre rekker. Men tøft kampprogram med mye reiser, og tynn spillerstall, tærer nok på.

1-0 kom etter 42 minutter etter et innkast der ballen går over både Kara og Bjørck som ikke makter å komme opp i tide. Dermed faller ballen rett foran føttene på den 17 år gamle innbytteren Nielsen som i duell med Yndestad fikk en enkel jobb med å lure en annen innbytter, vår tippeligadebuterende keeper Robin Malmkvist. Kvarteret tidligere hadde nemlig Markus Sahlman måttet gi seg etter en smell fra Luton Shelton, som også måtte byttes ut noen minutter senere.

2-0 etter 79 minutter kom i en god spillemessig periode for oss. Men Ciss mister ballen og Zajic kommer alene med Malmkvist og putter. Dermed var det punktert.

Vår største sjanse hadde Mos tidlig i kampen, da et skudd fra han gikk i stanga.

Gutan var som nevnt slappe, men Vålerenga var ikke stort bedre. Bortsett fra scoringene som de fikk servert var de temmelig tamme, og spillemessig var vi på høyde med VIF - men taper fortjent. For VIF satte sine sjanser, og var gode til å hindre oss sjanser.

I rekken av elendige opptredener er det flere som må nevnes. Dommer Tommy Skjerven er rett og slett en skam. VIF fikk fritt spillerom stort sett hele kampen til å gjøre som de ville uten at Skjerven så ut til å bry seg.

Ikke topp innsats på tribunen heller

Isberget/Isberget Sør og de andre TIL-supporterne på Ullevaal har heller ikke mye å skryte av etter søndagens forestilling. Med flere hundre stående supporter, i tillegg til enda flere sittende TIL-supportere/tilskuere, på plass hadde mange forventet et større trøkk fra bortefeltet. I Fredrikstad var støtten fra Isberget/Isberget Sør og TIL-fansen fenomenal. På Ullevaal var den dvask og slapp etter at det ble 1-0. De som prøvde og gjorde gode forsøk på å lage liv skal selvsagt ha honnør for det. Men dette var dagen da også vi supportere hadde en litt dårlig dag.

Noe annet som forøvrig irriterer undertegnede noe ikke helt rent lite er enkeltes trang til å applaudere for Vålerenga-keeper Lars Hirschfeldt før starten av 2.omgang, da han kom for å stå i buret foran oss. For de som ikke husker det lot Hirschfeldt TIL seile sin egen sjø og stakk til RBK etter en halv sesong i TIL høsten 2005, der han hadde fått karrieren sin opp på føttene igjen med storspill. Dette gjengjaldt han med å gå gratis til RBK. Å stå og applaudere mannen på stillinga 1-0 synest denne skribenten er tull å gjøre, selv om "tiden leger alle sår" som det vistnok heter.

Ellers var det som alltid hyggelig for de av oss som kom reisende nedover fra Nord-Norge å ha kampforberedelser på puben og stå på kamp sammen med Isberget/Isberget Sør, selv om tapet var skuffende.

Usmakelige hjemmefans

Robin Malmkvist debuterte i Tippeligaen på Ullevaal. I bakgrunnen ser vi deler av Klanen som peip mot skadde spillere som deres eget lag hadde sørget for å skade.

Men om noen fra Isberget der gjorde noe undertegnede fant tullete, var det bare barnematen og småtteri sammenlignet med idiotene i Klanen. Joda, Klanen skaper solid stemning for eget lag - særlig etter at de tok ledelsen, det kan ingen benekte og kreve å bli trodd på. Men etter 27 minutter viste Klanen det første beviset på at de er innvadert av mange lavpanna fjols. I en duell mellom Sahlman og Shelton blir keeperen vår skadet, og må noen minutter senere byttes ut. Og hva presterer Klanen å gjøre? Jo, de piper faen meg unisont mot Markus Sahlman som jogger ut for å byttes! Og det etter å ha blitt skadet av en Vålerenga-spiller....

Men tro ikke at det stoppet der, for du hørte det sikkert enten du så kampen på stadion eller på TV. Etter 60 minutter får VIFS Fellah gult kort for en takling på Yndestad. Fra da av og de 20 minuttene før Yndestad ble byttet ut peip store deler av Klanen (spesielt de på langsida) hver gang Yndestad hadde ballen. Først måkes altså Yndestad ned av en av Klanens helter, også er det Yndestad de gauler til.

Ellers ble Mos godt behandlet av Klanen. Men så er det jo ganske så behagelig for de å synge til han når de leder 2-0....Men en fin gest å synge for han var det likevel, og Mos viste god sportsånd ved å takke Klanen, før han også selvsagt tok seg tid til TIL-fansen også.

Uansett, fortjent seier ble det til Vålerenga desverre. De puttet på sjansene sine, det gjorde ikke vi, og når vi heller ikke produserte all verdens ble det et surt tap.

Nå er det bare å glemme denne matchen, og se frem til ny europaliga-kvalifiseringskamp, og hjemmekamp mot Vålerenga allerede søndag førstkommende helg - og da vinner Gutan.


Isberget.no-børsen

Spillerbørs på skalaen 1-10.

Markus Sahlman - Må ut med skade etter 27 minutter, og får ikke børspoeng denne gang pga for kort spilletid. Gjorde sakene sine greit den snaue halvtimen han var på banen.

Robin Malmkvist - 6 - Robins tippeligadebut kom etter 27 minutter. Meget god på igangsetting, gode utkast. Virker muligens noe utrygg noen ganger etter hvilen. Kan ikke lastes for de to målene imot.

Hans Norbye - 4 - Er noe uheldig med en del i det defensive arbeidet og klarer ikke å skape noe særlig fremover.

Fredrik Björck - 5 - Bommer sammen med Kara på ballen som fører til 1-0. Det setter sitt preg på kampen. Gjør ellers en grei kamp.

Saliou Ciss - 6 - En grei kamp stort sett. Rydder opp flere ganger, men mister ballen før 2-0 som punkterer kampen. Er likevel trolig vår bestemann i denne kampen.

Hans Åge Yndestad - 5 - Gjør en Ok kamp. Kunne vært mere heldig med pasninger og driblinger. Byttet ut etter 81 minutter.

Kara - 5 - Pådrar seg et gult kort for en takling, noe han burde holdt seg unna. Er ellers ganske solid, men må dele skylda for 1-0 sammen med Björck.

Remi Johansen - 2 - Er desverre direkte svak og virker å være ute av form. Vi vet at han kan mye bedre.

Ruben Yttergård Jenssen - 4 - Virker nesten litt ukonsentrert og slapp. Selv enkle pasninger sendes med feil adresse. Startet bra, god defensiv, men faller av etterhvert og er lite god fremover på banen.

Magnus Andersen - 4 - Skaper ikke alt for mye, men er litt aktiv og ser ut til å ville noe. Byttet ut etter 78 minutter.

Thomas Drage - 5 - Ikke det helt store denne gangen, men gjør ikke de store feilene, men er for lite aktiv.

Mos - 4 - Får lite å jobbe med, og kommer ikke til så mange sjanser. Men setter et skudd i stanga, kun centimetre skilte oss fra ledelse der, og den kom etter en god avslutning.

Innb.:

Robin Malmkvist (se lengre opp).

Mo - inn for Andersen etter 78 minutter. Klarer ikke å bidra med noe denne gang, men får en utakknemlig jobb siden VIF øker til 2-0 minuttet etter at han kom innpå.

Ludvig Rinde - inn for Yndestad etter 81 minutter. Klarer seg helt greit der bak i de drøye 10 minuttene han får etter at VIF har gått opp til 2-0.

 

Lagret under: Kamprapport

  • Yndestad

    Ole - 11.07.2011 16:32

    Bare for å fortelle hvorfor det ble piping mot Yndestad så var det fordi han lå nede å hadde det vondt i ett helt minutt før Fallah får gult kort.

    Deretter reiser han seg rett opp å high-fiver en annen TIL spiller. Det er klart når dette skjer 5 meter fra klansmedlemmer så kommer det til å bli piping.

    Uansett det gule kortet kan forsvares...

  • Keeper

    Thomas - 12.07.2011 16:11

    "Jo, de piper faen meg unisont mot Markus Sahlman som jogger ut for å byttes! Og det etter å ha blitt skadet av en Vålerenga-spiller...."

    For det første skadet de hverandre, etter at Shelton var først på ball. For det andre pep klanen fordi han setter seg ned med ballen mellom bena og gjør... absolutt ingenting. Er du skadet (som er OK) så gå heller av banen. Blir for dumt å sette seg ned etter en smell når gutta i f.eks TdF sykler 15 mil etter å ha blitt slynget inn i et piggtrågjerde i 60 km/h.

    Lykke til videre i sesongen, imponerende tabellplassering økonomien deres tatt i betraktning.

    T
    G8

  • Heia TIL

    Tromsø-fan - 17.07.2011 03:46

    blablabla......det vante pisset fra klansfolk her.

    Alltid når man er på bortekamp i Oslo-området og går kledd med TIL-effekter dukker det opp en eller annen jævlig utskudd fra Klanen og slenger dritt, samma faen om man møter engen, LSK eller andre.

    Heia TIL, håper dere knuser engen.

Legg til kommentar

Legg til kommentar

Tittel:
Ditt navn(*):
Epost:
Svar varsling:
Kommentar(*):
 
 
Kjøp sesongkort for 2012 her!

Tippeligaen 2012

#KlubbK­­­±P
1Strømsgodset 7 +616
2Rosenborg 7 +815
3Vålerenga 7 +113
4Haugesund 7 +412
5Sogndal 7 +412
6Tromsø 7 +312
7Molde 7 012
8Sandnes Ulf 7 -111
9Hønefoss 7 +310
10Odd 7 -2 8
11Viking 7 -2 8
12Aalesund 7 -2 7
13Fredrikstad 7 0 5
14Brann 7 -4 4
15Lillestrøm 7 -4 4
16Stabæk 7-14 1

Isbergetlupen 2012

#KlubbPoeng
1Molde 45
2Brann 42
3Lillestrøm 41
4Tromsø 41
5Rosenborg 40
6Vålerenga 37
7Aalesund 35
8Odd Grenland35
9Strømsgodset34
10Haugesund 33
11Viking 32
12Fredrikstad 30
13Sandnes Ulf 28
14Hønefoss 25
15Stabæk 24
16Sogndal 23
© 2010 Isberget Supporterklubb | Admin login