Kamprapport: Gutan nærmer seg bronsen
03.okt. 2010 - 23:47 Isberget.no
Med 1-1 borte mot Start samtidig som Aalesund og Odd tapte økte TILs medaljesjanse. Etter RBKs seier over VIF er sølvet nå innen rekkevidde også.
LES ISBERGET.NO-SPILLERBØRSEN MED FYLDIGE SPILLERVURDERINGER
| Tippeligaen, 26. serierunde, søndag 3.oktober, Sør Arena, Kristiansand: | ||||
| Start | - | TROMSØ IL | 1 - 1 (0-1) | |
| Vikstøl 71 | Remi Johansen 8 | |||
| Gult kort: | Gult kort: | |||
| Børufsen | Ciss | |||
| Yttergård Jenssen | ||||
| Sahlman | ||||
| Dommer: Svein Erik Edvardsen | ||||
| Tilskuere: 6 412 | ||||
Tekst: Lars-Einar Henriksen Kjøren
Det ble en jevn kamp på Sør Arena uten at TIL på måte noen storspilte. Vi fikk en tidlig scoring etter 8 minutters spill etter en god corner av Ruben Yttergård Jensen som Remi Johansen styrer vakkert inn med hodet, men etter dette var sjansene få.
Det var en gammel TIL helt, nemlig Ole Martin Årst som fikk være toneangivende på et meget angrepsvillig Start-lag. Ciss og Bjørk hadde kun delvis kontroll på Årst og andre Start-angripere og det resulterte i en utligning etter 71 minutter av Starts Rolf Daniel Vikstøl.
Gutan slet usedvanlig mye i pasningsspillet sitt. Det er mulig at en uvanlig våt naturgressmatte bidro til dette, men resultatet ble at vi aldri skikkelig fikk til vårt gode pasningspill. Flere potensielt gode angrep ble ødelagt av mislykkede innlegg.
Både Mourad og Rushfeldt måtte ut med skade i kampen, men vi får håpe at det ikke blir langvarig. Diouf fikk sin tippeligadebut hvor han også får en avslutning på mål, uten at han briljerte. Det blir spennende å følge han videre på A-laget.
En annen som sørget for spenning i kampen var Ciss. Han løp ned Årst innenfor 16-meteren, men dommeren dømmer heldigvis hands på Årsts ballmottak. Ut fra TV bildene er det ikke mulig å vurdere om avgjørelsen er riktig, men spennende var det uansett.
Kort oppsummert var dette ikke en av TILs beste kamper, men når laget klarer uavgjort borte mot et såpass solid hjemmelag som Start lover det bra for sluttplasseringen. Da våre nærmeste rivaler ikke klarte å ta innpå tyder dette på at bronsen stadig rykker nærmere Alfheim!
ISBERGET.NO-SPILLERBØRS (Poengskala 1-10)
Sahlman 5: Marcus gjør en kamp helt på det jevne. Han blir feilplassert på målet, men gjør også en flott redning på slutten. Sahlman er god på igangsettinger og prøver å få fart i TILs angrepsspill.
Høgli 6: Tom har som vanlig en god dag på jobben. Start prøver seg en del på sin venstrekant, men Høgli stanser det meste. Tom er aktivt med framover, men kommer ikke til noen avslutninger. Samspillet med Johansen er som vanlig godt.
Björk 6: Fredrik gjør som vanlig en solid kamp. Er stødig på det defensive uten å briljere.
Ciss 6: Caliou viser seg igjen som en spiller med stort potensial. Prestasjonene mot Start varierer dessverre fra det strålende til det farlige. Han spiller med høy risiko og det er kun en meget heldig avgjørelse fra dommer Edvardsen som gjør at Start ikke får straffe når Ciss løper ned Årst innenfor 16-meteren. Ciss er forøvrig meget bevegelig og er flink til å bryte ballbanen foran motspillerne. Pådrar seg et noe strengt gult kort for en takling.
Yndestad 5: Hans Åge er litt mindre stødig enn vanlig. Han er meget villig framover, men kommer ikke til sin sedvanlige mengde gode innlegg. Starts høyreside får slippe litt for enkelt til ved flere anledninger.
Kara 6: Serigne er dyktig defensivt som vanlig. Han plukker en uforholdsmessig stor del av Starts utspill, men klarer bare å omsette en del av dem til noe konstruktivt for TIL. Er arbeidsom som vanlig og jobber over store deler av banen.
Johansen 5: Remi spiller en grei kamp i dag. Han møter tidlig på en corner fra Ruben og scorer TILs eneste mål. Dette er en nydelig prestasjon, men spillemessig har Remi hatt mange bedre dager. Pasningene sitter ikke like ofte som vanlig og Johansen prøver ved flere anledninger for avanserte manøvre med ball som han ikke lykkes med og som gir motstanderen muligheter. Johansen blir erstattet av Mo på slutten av andreomgang.
Knarvik 4: Tommy har ikke en av sine bedre kamper. Han jobber mye, men blir dessverre litt usynlig i for store deler av kampen.
Yttergård Jensen 6: Ruben spiller en god kamp i dag. Han er meget involvert i spillet og viser stor arbeidskapasitet når han beveger seg over store deler av banen. Får ingen avslutninger på mål. Viser god spilleforståelse og er rolig med ball. Har dessverre en del feilpasninger, mulig at en uvant våt gressmatte bidrar til dette.
Kayke 4: Kayke får ikke bidratt så mye som han har potensial til i dag. Han får to forsøk på frispark, men ingen av disse blir direkte farlige. I tillegg har han mulighet til å sette inn 2-0 målet på tampen av andreomgang, men skuddet stryker stolpen. Til å være så veltrent som han viste fram da han tok av skjorta i pausen her en kamp så løper han uvanlig lite. Det er et stykke opp til de som virkelig viser innsats på TIL. Igjen blir det synlig at det defensive ikke er Kaykes sterkeste side og litt for mye av forsvaret på venstrekanten blir overlatt til Yndestad.
Mourad 5: George spiller en godkjent kamp til han må byttes ut etter en hodeduell. Han viser god løpskapasitet og arbeider godt. Mourad kommer ikke til noen giftige avslutninger på mål.
Innbyttere:
Rushfeldt: Sigurd kommer inn for Mourad, men får kun få minutter før han må ut med skade. Utrolig skuffende for Sigurd og oss TILhengere.
Mo: Mo kommer innpå og er som vanlig aktiv, men får ikke tid til å utrette noe.
Diouf: Mignane får sin debut i tippeligaen da Rushfeldt må ut etter kort tid. Han kommer til en avslutning etter litt klabb og babb i Starts 16 meter, men skuddet blir for svakt og går i tillegg utenfor.
Lagret under: Kamprapport


Legg til kommentar