Skal du på bortekamp i høst?
11.aug. 2010 - 00:04 Lars Jørgen Grønli
S
kal du på bortekamp med TIL i høst?
Isberget.no leker reiseplanlegger ;)
Tekst: Lars Jørgen Grønli
Oppdatert 11.august 2010 03:30

TIL har fortsatt flere spennende bortekamper denne sesongen, og trenger støtte i kampen for en medalje. Først ut er Haugesund, før Sandefjord, Kristiansand, Trondheim og Oslo står for tur. isberget.no har gravd litt etter overnattingstilbud i forbindelse med de to neste bortekampene våre, og har i hovedsak sett på rimelige sentrumsnære tilbud. Prisene i denne artikkelen var korrekte tirsdag 10.august.
I den forbindelse minner vi først om Isbergets hotellavtale med Thon Hotels. Tilbudet kan benyttes av alle, også ikke-medlemmer.
KODER VED BESTILLING
For å oppnå beste betingelse må det ved telefonhenvendelser til Thon oppgis ISBERG som kode.
Ved bestilling av rom på www.thon.no bruk TH21921011 som påloggingskode (Skriv inn koden i feltet for Firmakunde på forsiden hos thon.no, og logg inn før du søker etter ledige rom).
HAUGESUND
Gutan gjester Haugesund lørdag 28. august, med kampstart klokka 17.00. I sommermånedene er Haugesund en særdeles livlig by og beskrives som hyggelig og verdt ett besøk. Desverre har ikke Thon noen hoteller i Haugesund, men det finnes likevel selvsagt brukbare overnattingstilbud i Haugesund. Og kanskje vil du ha ett opphold i Oslo i forbindelse med reisen heller?
FLY
Fly til Haugesund fra Tromsø og hjem igjen ligger for øyeblikket (11.august) på stive 2136 kroner hos Norwegian (man kan kanskje spare noen små kroner på å dele opp distansen). Pr 11. august tilbyr SAS enveis reise Tromsø-Haugesund for 1214 kroner, og med bedre avgangs- og ankomst-tid enn det Norwegian har, om man har hele fredag til disposisjon (SAS har heller ingen gebyr for bagasje, i motsetning til Norwegian). Tur-retur ligger på veldig stive 2398 kroner. Da det ikke lar seg gjøre med videreforbindelse på lørdag må man reise fredag og bli til søndag, mens man tur-retur Oslo-Haugesund slipper unna med fra 650 kroner for fredag-søndag hos Norwegian, mens SAS ligger på rundt 1150 kroner.
Verken SAS eller Norwegian flyr lørdag til Haugesund fra Oslo slik at man rekker kampen. Men det gir jo en fin sjanse til å sette TIL-farge på Haugesund på kampdagen kanskje? :)
Haugesund lufthavn Karmøy ligger kun ca 20 minutters kjøring fra sentrum i Haugesund, og det kjører flybuss (kr 90 til sentrum, tar ca 20-30 minutter). En taxi til sentrum koster omlag 250-300 kroner (kilde avinor.no).
OVERNATTING
Ikke helt enkelt å finne rimelig overnatting her.
Scandic Hotel Haugesund (www.scandichotels.com) og Best Western Hotel Neptun (www.bestwestern.com) ligger begge i sentrum av Haugesund, nært Haugesund stadion, og har ledig kapasitet den aktuelle helga (vi har sjekket enkeltrom, reiser to sammen og deler rom blir det rimeligere).
Hotel Neptun tilbyr pr dags dato enkeltrom til kr 750 pr døgn, mens Scandic tilbyr rom til 790,- pr døgn fra fredag til søndag.
I ett søk på finn.no sine hotellsøkesider fant vi superior-rom på Scandic for en person (to enkeltsenger) for 1367 kroner for fredag-søndag, levert av hotels.com eller expedia.no
Ett bittelite stykke unna sentrumsgata ligger Skeisvang Gjestgiveri (www.skeisvang-gjestgiveri.no) som tilbyr rimeligere overnatting. Om man godtar dusj og toalett på gangen (delt med andre) kan man her komme ned i en døgnpris på kr 495 for ett enkeltrom. Pr dags dato finnes det fortsatt ledig kapasitet fra fredag til søndag, som er perioden isberget.no anser som mest interessant. Vi finner også Strandgaten Gjestgiveri, men man kan ikke sjekke ledig kapasitet på nett.
Vi sjekket også Coops hotellkupp på coop.no (kun for coop-medlemmer). Der var det ingen hoteller i Haugesund på de gitte datoene.
PS: visithaugesund.no kan også lede deg til brukbare overnattingsmuligheter.

ANNET
Isbergetmedlem og trubadur Kjell Mathisen spiller på pub i Haugesund samme helg som GUTAN henter poengene der.
I rimeligste fall, for to døgn, kan man komme ut med en totalpris fra Tromsø på omlag 3150 kroner, mens man fra Gardermoen selvsagt slipper langt billigere, rundt regnet 1820 kroner for to døgn. Dyrt, men hva ofrer man ikke for TIL dersom man har råd? ;) Man får dessuten kjenne på stemningen som bortesupporter, noe som kan være morsomt.
SANDEFJORD (Oslo)
Desverre er det ingen Thon-hotell i Sandefjord heller. Men når TIL 19.september møter Sandefjord borte på Komplett.no Arena setter Isberget Sør opp supporterbuss fra Oslo S til Sandefjord og tilbake igjen etter kampen.
Dermed får man en utmerket anledning til å bli kjent med flere supportere på en sosial og morsom busstur. All info om bussturen vil bli annonsert senere på isberget.no.
Sjansen for at kampen blir flyttet på grunn av TV-sending er vel trolig liten, slik at man sannsynligvis kan beregne at kampen spilles søndag 19. september klokka 18. Ett opphold fra lørdag til mandag vil da være å anbefale for supportere som drar nordfra, men søndag-mandag kan sikkert også rekke.
OVERNATTING
Overnattingstilbudene i Oslo er utallige, og i alle prisklasser. Disse tipsene kan brukes for kampene mot Sandefjord og Vålerenga. Vi anbefaler å sjekke prisene på Isbergets avtale med Thon Hotels. Alle Thons hotell i Oslo ligger sentralt plassert, og de fleste i gangavstand til det meste Oslo har å by på. Budgethotellene Astoria, Spectrum og Munch ligger alle veldig nært Karl Johansgate, og fra lørdag til mandag tilbys enkeltrom hos Astoria for 1461,- (ca 50 kroner ekstra for de to andre).
Billigere rom kan man sikkert finne om man leter på finn.no sine hotellsøkesider. Vi fant priser for enkeltrom fra lørdag til mandag fra kr 1390,- på Hotel Børsparken og West Hotel i Skovveien. Men holder det med en seng i en sovesal/rom med opptil 8 senger i kan man komme helt ned i 414 kroner for to netter på Anker Hostel (bildet t.h.) i Storgata, noen minutters gange fra Oslo S mot Grünerløkka. Men for de aller fleste vil nok ikke det være tiltalende, selv om prisen er aldri så hyggelig.
Om tilbudene i Thon-avtalen ikke skulle falle i smak finnes det mange tips. Er du medlem i Coop kan man ved å gå inn på coop.no eller ved å ringe kundeservice benytte deg av medlemstilbud på hotell i 2 eller 3 døgn, med priser helt ned i 1098 kroner for ett enkeltrom i 2 dager. Blant annet er det pr dags dato ledig kapasitet på Thon Hotel Opera like ved Oslo S, ved bruk av Coops medlemstilbud, noe som er billig for hotell i Norge, og særlig i Oslo.
For 960 kroner kan man få rom med delt bad hos cochspensjonat.no i to døgn. Med eget bad kommer man opp i 1160 kroner for to døgn. Det går ikke å sjekke på nett om det finnes ledige rom der, så vi anbefaler å ringe Cochs Pensjonat på telefon 23 33 24 00 . Pensjonatet ligger i Parkveien like bak slottet.
Ønsker man i stedet for hotellrom å leie ett lite rom med dusj/kokemuligheter/kjøleskap/kabel-TV/gratis trådløst nett (minimum leietid 3 døgn, men man kan utmerket godt velge å sjekke ut etter to) kan adressen www.overnattingoslo.no sjekkes ut. For 1170 kroner får man ett lite krypinn i 3 døgn sentralt beliggende på Grünerløkka, en 4-5 minutters trikketur fra Oslo S, eller man kan gå på rundt 15-20 minutter. Dette er små leiligheter/rom (se bildet t.v.) og fungerer godt som tilholdssted.
Butikker og serveringssteder ligger i gåavstand fra huset som rommer de små rommene. Billigere enn hotell. Ta med ett ekstra håndkle er vårt tips (det blir ikke byttet sengetøy/håndklær på korte opphold, men huset har vaskemaskiner til fri benyttelse). Sengetøyet som kastes etter bruk er produsert av papir (!!) og kan være litt uvant å ligge i, så man kan gjerne ta med seg eget istedet. Undertegnede har benyttet overnattingoslo ett par ganger og har vært fornøyd med fasilitetene.
FLY
For tiden kan man få billett med Norwegian tur retur Tromsø-Oslo lørdag-mandag for 798 kroner. Kombinert med enkeltrom på hotell i to døgn kan man her komme ut med en totalpris fra ca 2100 kroner (regn også med tog/buss t/r Gardermoen eller Rygge lufthavn om du skulle velge å fly dit/derfra). I tillegg vil trolig Isbergets buss til Sandefjord koste omlag 200 kroner å være med på.
SAS kan fly deg ned til Oslo fra Tromsø grytidlig søndags morgen for 717 kroner. Avgang 08.30 frister kanskje ikke på en søndag, men muligheten har man i alle fall, og man er fremme i Oslo i god tid søndag før bussavgang.
En natt på hotell (søndag-mandag) kan man få for kr 661,- hos Thon Hotel Munch via Isbergets deal. Eller, for den som bare trenger ei seng i sovesal, Anker Hostel for kun kr 197,- ved å søke på finn.no/reise.
Man finner der også flere hotellrom til 696,-
Kilder:
www.scandichotels.com
www.thon.no
www.bestwestern.com
www.skeisvang-gjestgiveri.no
www.cochspensjonat.no
www.overnattingoslo.no
www.coophotellkupp.com
www.visithaugesund.no
www.gjestgiveri.net
www.norwegian.no
www.sas.no
www.finn.no/reise
Prisene i denne artikkelen var korrekte tirsdag 10.august, og vi gjør oppmerksom på at prisene kan variere fra dag til dag. Isberget tar ikke ansvar for endrede priser. God fotballtur! :)
Lagret under: Informasjon



Legg til kommentar