Referat fra Årsmøtet

02.feb. 2008 - 20:41 Øyvind Høier

IsbergetIsbergets årsmøte ble avholdt lørdag 2. februar kl. 13 i auditoriet på Alfheim Stadion. Det var 15 saker på sakslista og det deltok 23 medlemmer. Nytt styre ble valgt.


Sak 1/2008: Åpning.
Leder Jørgen Storvig ønsket alle velkommen.

Sak 2/2008: Godkjenning av innkalling og saksliste.
Kommentar fra Petter Markussen: -Årsmøtets tidspunkt bør for fremtiden være f.eks. en fredag kl. 19 og ikke lørdag formiddag. Dette p.g.a. bl.a. Premier League-kamper.
Kommentar fra Roald Karlsen: -Styret bør for neste år forsøke å finne en årsmøtedato der representanter fra TIL har mulighet til å være tilstede. (i år er de fleste på Gran Canaria på treningsleir).

Vedtak:
Sakslisten og innkallingen ble godkjent.

Sak 3/2008: Valg av møteleder, sekretær og to dedisorer
Jørgen Storvig valgt som møteleder. Øyvind Høier valgt til sekretær. Ken Halvard Berglund og Petter Markussen valgt til dedisorer.

Sak 4/2008: Årsberetning
Torbjørn Dahl gikk gjennom årsberetningen.
Kort oppsummering av noen av punktene i årsberetningen:
-Styremøter. 10 styremøter i 2007. Referatene er lagt ut gjennom sesongen.
-Medlemstall. Økning fra 532 til 633 medlemmer, ca. 20 %. Styret ser på det som positivt.
-Sesongkort og L-feltet. Kort diskusjon. Positive erfaringer. Taket gir oss et løft, vi høres mye bedre enn før.
-Media. Stort sett positiv medieomtale i år. Bendiksen sto sammen med oss, positivt.
-Turer. Cuptur til Senja, vellykket. Tur til bortekamp mot Stabæk, sponsing av hotellovernatting. Noe kritikk av denne som styret tar til seg.
-Vervekampanje. Gikk med et lite overskudd. Fikk 30 nye medlemmer.
-Samlingssted. Mer under egen sak.
-Stands i byen. 5 stands i 2007. Vi ønsker fortsatt å bli enda mer synlig i bybildet. Kanskje 2 stands samtidig på forskjellige steder i byen i 2008?
-Isbergets hjemmeside. Nye sider ble lansert i oktober. Positive tilbakemeldinger. Opprettet webgruppe med bidragsytere. Forslag fra Petter: post artikler når det gjøres oppdateringer på eller lages nye spillerprofiler.
-Fanzina. Kun 1 fanzine trykket i 2007.
-Sanggruppa. Organiserte forsangere i 2007, har fungert veldig bra. Blir bedre for hvert år. Innspill: sanggruppa må bli enda flinkere til å trykke opp og dele ut sanger som skal øves inn. Prøve å ha sangmøter oftere. Legge ut lydfiler av sanger på nett, om mulig.
-Supportercupen. Isberget stilte med eget lag. Lite sportslig suksess, men veldig sosialt.
-Isberget Midt-Troms. Har solgt supporterutstyr, hatt stands, arrangert minibusstur til flere TIL-kamper med god deltakelse.
-Isberget Sør. Oppmøtet på Andy's bedre enn før. Bra oppmøte på kampene. Arrangert bussturer til Kristiansand, Skien, Drammen, Hamar, Sandefjord og Fredrikstad (serie + treningskamp). Isb S. har også laget noen bannere. Positivt år for Isb. Sør, representerer Isberget på en flott måte.
-Avslutningsfest 3. november. Stor stemning, hyllest av spillere og trenere. Kun gode tilbakemeldinger, også fra TIL. Kommentar fra Jøran Botten: "en av de beste supporterfestene i historien i Tromsø".
-Tifogruppa. 4-5 aktive personer i år. Noen få andre har stilt opp innimellom. 26 arbeidsdugnader + noen planleggingsdugnader. Ok resultater på tifofronten i år. Tilbakemeldinger på at det settes pris på, fra spillere og ledere på Alfheim. Trenger rekruttering.
-Oppsummering. Styret mener Isberget er inne i en positiv trend. TIL har også et mål om at vi skal vokse. Vi bør for 2008 bli enda mer synlig. Også i media.

Vedtak: Årsberetningen ble enstemmig godkjent.

Sak 5/2008: Regnskap og budsjett
Jørgen Storvig gikk gjennom regnskapet for 2007 og budsjettforslaget for 2008.
Det kom opp et forslag som lyder: "Det foreslås bevilget kr. 10000,- til Isberget Sør v/behov, forutsatt at de leverer en regnskapsoversikt."
Vedtak: Forslaget enstemmig vedtatt. Årsmøtet gir styret fullmakt til å justere budsjettet slik at det holdes innenfor rammene. 

Vedtak: Årsmøtet godkjenner regnskap og budsjett.

Sak 6/2008: Fastsetting av medlemskontingent
Det kom opp et forslag om økning av kontingenten til kr. 175,- fra 2009.
Avstemning: forslaget fikk 2 stemmer og falt. 

Vedtak: Medlemskontingenten for 2009 skal ikke endres, dvs. at den blir på kr. 150,-.

Sak 7/2008: Revisjon av klubbens vedtekter
§ 5 Årsmøte og medlemsmøter

Pkt. 3, forandret til:
3. Årsmøtet foretar valg av styre. Styrets funksjonstid er 2 år, dog slik at
halvparten av styrets medlemmer er på valg hvert år. Styret skal bestå av
leder, nestleder, samt det antall styremedlemmer som årsmøtet bestemmer. Det
velges så mange vararepresentanter som årsmøtet bestemmer. Styreleder velges
av årsmøtet. Resten av styret konstituerer seg selv på første ordinære
styremøte.

Pkt. 4 forandret til:
4. Årsmøtet skal innstille til valg av valgkomité, som består av leder og
to medlemmer. Valgkomitéen konstituerer seg selv. Valgkomiteens innstilling
på medlemmer til styre, offentliggjøres før årsmøtet starter.

Sak 8/2008: Innkomne saker
1 sak kommet inn, den tas under sak 11.

Sak 9/2008: Årets Isbjørn
Årets Isbjørn er årets spiller kåret av supporterne.
Innspill fra Petter: Morten Pedersen bør utnevnes til "Årets Isbjørn".
Innspill fra Ken Halvard: Årets Isbjørn bør stemmes på utfra prestasjoner.

Vedtak: MP skal få en egen utmerkelse.
Vi stemmer også på Årets Isbjørn. Årsmøtet stemmer fram kandidater, de 3-4 som får flest stemmer nomineres til en egen SMS-avstemning. De nominerte offentliggjøres på nettside og diskusjonsforum.

Sak 10/2008: Dugnadsgrupper
Styret ønsker å opprette en dugnadsgruppe (utenom styret) som bl.a. kan ha stands i byen. 
Alf Edvard Masternes tar ansvar for denne dugnadsgruppen.
Sanggruppa: Petter blir leder for sanggruppa også i 2008. 
Tifogruppa: Tiforegnskapet ble gjennomgått og godkjent. Så ble den nye tifovideoen vist. 
Isberget-TV: Hårek Johansen holdt et innlegg om et mulig prosjekt kalt Isberget-TV. Nærmere informasjon om dette vil komme senere.

Sak 11/2008: Samlingssted
Styret har gått inn for å skrive under en 2-års avtale med Peacock, men ønsket å høre hva årsmøtet har å si først.
En innsendt sak: Reidar D. ønsket å ta opp en sak om oppmøte på puben, og hvordan forbedre dette.
Innspill for å få flere folk til puben for å se bortekamper: arrangere quiz m/premie(r) i forbindelse med denne.

Avstemning: 20 stemmer for Peacock og 1 blank stemme. (2 medlemmer hadde på det tidspunkt forlatt årsmøtet).

Peacock blir stampub for Isberget i 2008 og 2009. Det nye styret skriver under på en ny avtale når alle detaljer er klare.

Sak 12/2008: Isberget - veien videre
Sak som oppfordrer til debatt rundt våre aktiviteter.

TIL2-kamper: innspill fra Alf Edvard Masternes. Isberget bør få gratis inngang på TIL 2-kamper, om vi møter opp litt organisert. Sesongkortet til Isberget bør gjelde også for TIL 2-kamper. Det nye styret tar dette initiativet videre.
Promotering: Diskusjon rundt hvordan promotere Isberget best mulig. Alf Edvard Masternes foreslo at det nye styret tar kontakt med en markedsføringslinje for å få ungdom til å komme med ideer på hvordan Isberget kan bli enda mer synlig og akseptert.
Sesongkort, priser: kort diskusjon.

Sak 13/2008: Valg
Petter Markussen la fram valgkomiteens innstilling.

På valg:
Jørgen Storvig - leder. Innstilles for to nye år. Ingen benkeforslag. Jørgen enstemmig valgt til leder for 2 år.

Ken Halvard Berglund - styremedlem. Gir seg. Hårek Johansen innstilles for 2 år. Ingen benkeforslag. Hårek enstemmig valgt for 2 år.

Lars Karlsson - styremedlem. Ketil Johnsen innstilles for 2 år. Benkeforslag på Lars som fortsatt styremedlem.
Avstemning: Lars: 5 stemmer. Ketil: 15 stemmer. 1 blank stemme. Ketil valgt inn for 2 år.

Beate Jensvoll - styremedlem. Innstilles for to nye år. Ingen benkeforslag. Beate enstemmig valgt for 2 år.

Alf Thore Johansen - vara. Innstilles for ett nytt år. Ingen benkeforslag. Alf Thore enstemmig valgt for 1 år.
Heidi Amundsen - vara. Innstilles for ett nytt år. Ingen benkeforslag. Heidi enstemmig valgt for 1 år.

Ikke på valg: Torbjørn Dahl, Øyvind Høier og Jøran Botten.

Det nye styret:   
Jørgen Storvig - leder
Torbjørn Dahl
Beate Jensvoll
Jøran Botten
Øyvind Høier
Hårek Johansen
Ketil Johnsen

Varaer: Alf T. Johansen og Heidi W. Amundsen.

Valg av revisorer: Sindre Wetting og Alf Masternes enstemmig valgt.
Valg av valgkomité: Petter Markussen, Lars Karlsson, Jørgen Hjertsen og Ken Halvard Berglund enstemmig valgt.

Sak 14/2008: Eventuelt andre saker i.h.t. dagsorden
Ingen andre saker

Sak 15/2008: Avslutning

Årsmøtet ble avsluttet kl. 16.25.

Lagret under: Informasjon



Start Radio Tromsø

Isberget

Tromsø IL

Kamper

Lenker

Styret