Kamprapport

Kamprapport: Dommerjævel stjal to poeng fra TIL

03.mai 2010 - 00:01 Lars Jørgen Grønli

Gutan viste vei i nord, og holdt seg inntil videre på topp. På topp var derimot overhodet ikke dommertrioen.

Toppkampen på Alfheim mellom TIL og RBK endte altså 0-0.Årsaken til at det ikke ble seier heter Brage Sandmoen. To ikke dømte straffer, en horribel offsideavblåsning, samt flere andre hodeløse avgjørelser gjorde at Norges Fotballforbunds favorittlag Rosenborg fikk med seg ett høyst ufortjent poeng.

LES ISBERGETS LILLE KAMPRAPPORT, MED SPILLERBØRS OG BILDER AV ISBERGET OG TIFO



Mange tvilsomme dommeravgjørelser på Alfheim førte til flere tilfeller av misnøye.

Tromsø - Rosenborg 0-0. Alfheim Søndag 2.Mai.
Dommerjævel: Brage Sandmoen. Gult kort: Rushfeldt, Mourad og Kara (TIL), Stadsgaard (RBK).
Tilskuere: 7 024.

På Alfheim:
Tekst og Foto: Lars Jørgen Grønli, Isberget. I tillegg to bilder fra VG TV.

Svinet Annan og dommere uten syn

Alle så det. Over 7 000 tilskuere på Alfheim så det. Hundretusener av TV-seere så det. Til og med Mini Jakobsen så det. Dommer Brage Sandmoen så det nok han også, der han sto like oppi situasjonen. Den der det jævla afrikanske svinet Anthony Annan river ned Sigurd Rushfeldt inne i straffefeltet etter en TIL-corner. Annan er ikke i nærheten av ballen. Han ser ikke på ballen. Alt det forbanna svinet tenker på er å holde Sigurd Rushfeldt. Klar straffe. At Aalesunds Tor-Hogne Aarøy for noen uker siden freste mot Annan skjønner vi meget, meget godt. Det finnes stolte afrikanere, herlige afrikanere, tøffe afrikanere, pene afrikanere. Men også JÆVLA afrikanere. Sistnevnte kategori sklir Annan inn i som hånd i hanske. Og det har overhodet ingenting med hverken rasisme eller noe annet tull å gjøre, kun med måten Annan oppfører seg på.

Kamprapporten fortsetter under bildet

Men en kanskje enda større skandale var offsideavblåsningen av Sigurd Rushfeldt. Det er Yndestad som sender en god langball opp mot Sigurd og Mouradona. Som bildet over fra VG TV viser er det en regelrett skandale. I det ballen har forlatt Yndestads fot (sort ring med nr 1) har BÅDE Sigurd og George Mourad to RBK-spillere bak seg (sort ring nr 3). Det er det ingen tvil i verden om, og dommeren står kun noen få meter unna med fritt syn til hele episoden (Sort ring nummer 2). At assistenten på linja lider av synsforstyrrelser og viftet som om det var 17.mai skal ikke ha noe å si. Her står Sandmoen selv plassert slik at han ser situasjonen. Om han påstår noe som helst annet er det regelrett løgn. Muligens unnskylder han seg med at han tror Mourad er borti ballen når den kommer opp, og at Sigurd da er offside, men det er overhodet ikke Mourad, og også det skal dommeren se (lille bildet t.h.). Alt vi er interesserte i å vite er hvor mye skandaledommeren fikk betalt ekstra for å dømme som han gjorde. Sigurd stormet alene mot mål, med ball, men må stoppe opp idet kronidiotene i dommerdrakter bestemmer seg for å frata oss det som nesten garantert hadde endt med scoring.

Fair play?

I tillegg til de helt horrible avgjørelsene rundt straffen og offsiden gjorde Sandmoen flere digre feil. Det sies også at Kris Stadsgaard handset i feltet, og at vi også da skulle hatt straffe. Så har vi de tre gule kortene Gutan får, som også er hinsides all fornuft. Til sammenligning fikk RBK ETT JÆVLA KORT!!

Etter denne kampen er det bare å slå fast nok en gang at begrepet fair play ikke eksisterer i dommer Brage Sandmoens, NFFs, RBKs og Anthony Annans verden.

Bortsett fra de nevnte episodene hadde ikke Gutan mange målsjansene i kampen. Men med en ledelse 1-0 på straffe før midtveis av 1.omgang, eller en Sigurdscoring når han oser alene inn mot keeper men blir avblåst, kunne så mye sett meget annerledes ut.
Heldigvis var gjestene så ræva at de ikke greide å utnytte de gigantiske gavepakkene dommerpakket gav de. Alt RBK, som er skrytt opp i skyene som Norges beste lag, hadde å by på var noen langskudd som må ha fått Marcus Sahlman i buret vårt til å le. Ikke før i sluttminuttene var RBK litt farlig, da stupedama Trond Olsen kom inn i feltet, Koppinen var litt på etterskudd, men fikk akkurat satt inn det som trengtes sammen med Sahlman, mens Olsen sank sammen som en potetsekk som slippes mot bakken. Det eneste som hadde manglet var at dommerskandalen hadde blit fullkommen ved å dømme straffe.

ISBERGET.NO-BØRSEN, PÅ SKALAEN 1-10

Marcus Sahlman - 7 - Tar det som kommer enkelt. Har nesten ikke noe å gjøre før mot slutten av kampen, og blir kun testet på noen dårlige skudd fra distanse. Roter litt en gang, men uten at det betyr noe. Får ryddet opp når Olsen kommer mot mål. Marcus er fortsatt ubeseiret som TIL-keeper, og står en så godt som prikkfri kamp.

Tom Høgli - 6 - Tom gjør som vanlig ikke feil, og har god kontroll. Bidrar ikke så alt for mye fremover, men har så godt som full kontroll på sine defensive oppgaver.

Miika Koppinen - 7- Kuka RBK? Tenkte nok Miika (som har blitt kalt Kuka Koppinen av RBK-fansen etter at en finsk avis skrev det, som betyr "Hvem er Koppinen"). Har full kontroll i det defensive utenom episoden med Olsen, men Miika klarer i siste liten der å gjøre det som trengs for å forhindre en avslutning. Fikk en lett jobb med Sellin.

Fredrik Björck - 6 - Fredrik har i likhet med sin stopperkollega full kontroll i det han foretar seg defensivt. Ingen feil å melde om, men har heller ikke allverdens å gjøre. Kanskje bør han og Miika være mer i veien for motspillere som får skutt fra distanse.

Hans Åge Yndestad - 6 - Hans Åge gjør en god kamp, har kontroll bakover.

Remi Johansen - 5 - Remi gjør en kamp midt på treet. Ikke dårlig, ikke spesielt god. Fortsatt innsats fra Remi, men er ikke i toppslag.

Kara - 7 - Kara er banens beste. Er kompromissløs og takler hardt, men rent. Blir provosert av Iversen, som slipper unna gult kort. Istedet er det Kara som ser gult og dermed må stå over neste kamp.

Ruben Yttergård Jenssen - 6 - Ruben er smart med ball, og gir gode pasninger. Klarer likevel ikke å dominere på midten og å sende de avgjørende ballene.

Mo - 6 - En herlig innsatsvilje av Mo, og det skal han så absolutt ha skryt for. Er som en klegg etter ball og mann, og skaper med det litt uro. Er heller ikke redd de sortkledde RBK-jævlene og går uredd inn i dueller. Viser også frem litt hodestyrke.

Sigurd Rushfeldt - 6 - Blir snytt for straffe, og for opplagt scoring på offsideepisoden. Jobber og sliter. Har også ett par andre sjanser.

George Mourad "Mouradona" - 5 - Sliter og jobber, og er ikke en enkel mann for motspillerne. Men klarer ikke å komme til sjanser.

Innbyttere:
Thomas Drage fra 86.minutt for Mo. Thomas får ikke markert seg så mye på de få minuttene, men gir noen gode ballavleveringer.

Helge Haugen fra 88.minutt for Remi Johansen.

 

ISBERGETS BILDER


Som vanlig byr Isberget.no på noen stemningsbilder fra TIFO-gruppas verk og fra Isbergets felt.
Ønsker du å se bildene i større versjon kan du høyreklikke på bildet og velge vis bilde :)
Alle foto: Lars Jørgen Grønli, isberget.no


Ungdom på Isbergets felt.
Som vi ser er de godt utstyrt med både flagg og andre TIL-effekter som seg hør og bør.

Er de ikke ett vakkert par? De poserer ihvertfall villig for isberget.no, på hver sin måte ;-)

Som alltid er publikum litt treg med å komme på kamp, og møter sjelden opp før i siste liten. Dette bildet er tatt av til.no-tribunen ca ett kvarter før kampstart. Jada, Stian, fin finger :D

Men det ble etterhvert ganske så tettpakket på Alfheim denne søndagskvelden.
Tilskuertallet ble til slutt på pene 7024. TIL.NO-tribunens publikummere bidro også med god stemning. Flere ganger dro de igang taktfaste klappsalver og Heia TIL-rop. Noe som er positivt. Også coop-tribunen bidro selvsagt til det, sammen med Isberget.

Ser du noen du kjenner? Ikke så rart kanskje, her ser vi deler av Isbergets felt en stund før kampstart.

TIFO: VI VISER VEI I NORD

TIFO-sjef Frank stresser for å rekke å få Isbergets TIFO-gruppes store seil klar. Noen utfordringer ble det, men til slutt ble det en vellykket gjennomføring av fyrtårns-seilet, som bildene under vil vise. Isberget og TIFO-gruppa takker alle som hjalp til.

Oppheisinga er i gang.Vi ser ett fyrtårn i de riktige fargene :)

Oppheisinga er i gang.

Detalj fra fyrtårns-seilet. En Isbjørn på ett Isberg, med TIL-utstyret i orden :)

Hovedseilet er oppe, og tekstbanneret gjøres klart.

VI VISER VEI I NORD
To bluss sørger for lys og røyk fra fyrtårnet, som er omgitt av hav, holmer og hurtigruta.

Seilet var opprinnelig ett langt seil, men måtte deles opp i tre av arrangementstekniske årsaker.

Fyrtårn!

Isberget. Årsaken til at de to fremste radene står nesten tomme, er av sikkerhetsmessige årsaker som TIL har pålagt Isberget.

Endelig har Isberget fått en trommeslager som KAN spille på tromme, og ikke bare slå på den. Per Morten, som her står med tromma i pausen, spiller trommer, og bidro til økt sangstemning med taktfull tromming som tidvis bidro til at flere hev seg med på synging. Trommingen overdøvde aldri de som sang, og lå som en naturlig del av lydbildet i bakgrunn. Verdt å prøve ut videre, for dette fungerte ganske bra. Vi ser også Bjørn fra Rognan stående, som før kampen kunne fortelle at TIL aldri taper når han har vært på Alfheim. Den statistikken opprettholdt Gutan.

Utsnitt fra Felt A, Isbergets hjem på Alfheim.

Isbergets TIFO fyrtårnet ble også foreviget på film, ved hjelp av dette avanserte filmutstyret ;-)

Isbergets storflagg er aldri langt unna når Gutan entrer Alfheim til kamp.

Hei Kristian! ;-) Pampen koser seg på kamp, med gratis kaffe såklart. Dett kveithau :) :) :)

***

Isberget ser frem til en ny spennende uke med to kamper. Allerede på onsdag gjester Gutan Bergen for å banke Brann, og på søndag er det ny hjemmekamp. Da er det vår gamle scoringskonge Ole Martin Årst og hans Start som gjester Alfheim. PS: kanskje vi kan håpe på at Årst&co tar seg av Aalesund mandag kveld, slik at vi fortsatt topper tabellen etter runde 9.

Ønsker DU å bidra for isbergets hjemmesider isberget.no? Ta kontakt med eller telefon/sms 950 23 181.

 

 

Lagret under: Kamprapport

Legg til kommentar

Legg til kommentar

Tittel:
Ditt navn(*):
Epost:
Svar varsling:
Kommentar(*):
 
 
Kjøp sesongkort for 2012 her!

Tippeligaen 2011

#KlubbK­­­±P
1Molde30+1658
2Tromsø30+2253
3Rosenborg30+2549
4Brann30 +248
5Odd30 048
6Haugesund30+1247
7Vålerenga30 +947
8Strømsgodset30 +145
9Aalesund30 -243
10Stabæk30 -639
11Viking30 -737
12Fredrikstad30 -336
13Lillestrøm30 -634
14Sogndal30 -734
15Start30-2226
16Sarpsborg 0830-3421

Isbergetlupen 2011

#KlubbPoeng
1Vålerenga46
2Rosenborg45
3Tromsø42
4Molde40
5Aalesund38
6Haugesund38
7Stabæk37
8Start36
9Strømsgodset35
10Viking35
11Lillestrøm35
12Fredrikstad34
13Odd Grenland34
14Sogndal27
15Brann27
16Sarpsborg 0824
© 2010 Isberget Supporterklubb | Admin login